TEKİRDAĞA NASIL GİDİLİR

İstanbul’dan özel araçla çıkanlar; Trakya otoyolunu tercih ederlerse Mahmutbey’den Kınalı Sapağı’ndan Tekirdağ yoluna yönelirken şehir çıkışındaki ışıklardan sola, sahile doğru sapın. Barbaros ve Kumbağ’ı geçince asfalt yol bitiyor ve toprak yol başlıyor. Bir tür safari jeepiniz yada altı yüksek aracınız ve sabrınız yoksa bu yola hiç girmeyin. “Peki sen nasıl gittin?” derseniz ben kendi Alfa Romeo’m ile gittim..altını vurmamak için oldukça yavaş bir gidiş oldu benimkisi…ama manzara için değer doğrusu… Yol tehlikeli değil ama bozuk. Çok yüksek ve güzel tepeler uçurumlar aşılıyor. Önce Yeniköy’e, oradan da Uçmakdere’ye ulaşıyorsunuz. Sonrası denize sıfır sahilden devam ediyor. Uçmakdere’nin Şarköy’e de Tekirdağ’a da uzaklığı aynı: 34 km. köyün iki minibüsü var. Minibüsler Tekirdağ yönüne pazartesi, perşembe ve cumartesi günü saat 08:00′ de kalkıp, akşam 15:30′da köye dönüyor. Cuma günü ise Şarköy seferi var. Yol yağışların çok olduğu ocak, şubat ve mart aylarında geçit vermiyor.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Bir Yorum
  1. sinan kafasıgüzel diyor ki:

    anlamadım kafam iyi

Değerli Ziyaretçimiz; Bu güzergahta daha önce seyahat ettiyseniz; detayları, yol üstü gidilecek yerleri yemek ve diğer ihtiyaçları karşılamak için bildiğiniz hesaplı ve kaliteli tesisleri yorum olarak yazarsanız bu güzergahı kullanacak diğer kişilere yardımcı olacaksınız. Şimdiden teşekkür ederiz.