İstanbul dan Denizli ye Nasıl Giderim?

Otobandan İzmit – Adapazarı istikametine gideceksiniz. Daha sonra Adapazarında Otobandan çıktıktan sonra , Bilecik İstikametine sapacaksınız. Buradan sonra ki etap Afyon İstikameti. Zaten yol tabelalarından Kaç Kilometre kaldığını görecek , ona göre arada Mola ihtiyacını ve Benzin almak için durma yerlerini hesap edersiniz.

Afyon DIT tesislerine kadar gidin ve burada güzel bir Mola verip depoyu doldurduktan sonra, mutlaka ve mutlaka Afyon DIT tesislerinde “Kaymaklı ekmek kadayıfı” tadına bakın.

Afyon’ Dinar sapağına girdiğinizde, Denizli tabelalarını görmeye başlarsınız. Gayet düz olan bu yoldan giderseniz 1 ila 1:30 saat içinde Pamukkale sapağını görürsünüz. Pamukkale sapağından 5 km. sonra Denizli merkezdesiniz.

Pamukkaleye giderseniz, sapaktan 8 km. devam etmeniz gerekir. Burada Travertenler ve Kara Hayıt kasabasında kaplıcalar bulunmaktadır. Hierapolis Hotelinde güzel bir konaklama gerçekleştirip, kaplıcaları, çamurlu banyosu ile hesaplı bir 5 yıldızlı tatil yapabilirsiniz.

Denizlinin kuyu kebabını, kelle kebabını yemeden dönmeyin.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Bir Yorum
  1. Volkan diyor ki:

    Merhaba İstanbuldan otobandan gelip Adapazarında çıkacaksınız buradan Bilecik istikametine gideceksiniz , bir dönem kütahya-antalya levhalarını takip edeceksiniz
    daha sonra afyonkarahisar tabelasını takip ederek afyona ulaşacak ve daha sonra hemen varan tesislerine doğru denizliye döneceksiniz varan tesislerinde sucuk döner ayran , kaymaklı ekmek kadayıfı yemenizi tavsiye ederim oradan sırasıyla sandıklı – dinar a geleceksiniz dinarda sağa denizliye dönüş vardır oradan devam edip dazkırı-çardak-denizliye girmiş olacaksınız.Denizlide “Denizli Kebabı” yiyin Bayramyeri Kebapçı Halil Usta ya da muğla tarafına gidiyorsanız sarıkayalar tesislerinin ordaki ilk kebapçı tavsiyedir. Tahinli pide ve Denizlinin yerel Zafer gazozunu mutlaka için.Hayırlı Yolculuklar

Değerli Ziyaretçimiz; Bu güzergahta daha önce seyahat ettiyseniz; detayları, yol üstü gidilecek yerleri yemek ve diğer ihtiyaçları karşılamak için bildiğiniz hesaplı ve kaliteli tesisleri yorum olarak yazarsanız bu güzergahı kullanacak diğer kişilere yardımcı olacaksınız. Şimdiden teşekkür ederiz.