EDİRNEYE NASIL GİDİLİR

Edirne-İstanbul 235, Edirne-Ankara 688, Edirne-İzmir 534, Edirne-Tekirdağ 160 km uzaklıkta bulunuyor. Edirne’nin Yunanistan sınırı Pazarkule’ye uzaklığı 13 km, İpsala sınır kapısına 110 km, Bulgaristan sınırı Kapıkule’ye 18 km.
İstanbul’dan özel araçla yola çıkanlar 120 km hız tavsiyeli otoyolda yaklaşık bir buçuk, iki saate Edirne de olabiliyorlar. Yolun üzerinde gidiş ve geliş yönünde Selimpaşa mıntıkasında sadece birer tane Shell akaryakıt istasyonu bulunuyor. Bir çoğu kapalı olan park ceplerinin yanı sıra, satıh ve meyillerde üstün yol kalitesi gözlenirken, yolun ara bölümleri karşıdan gelen araçların far ışıklarını kesen bodur çalılıkların sergilediği renklerle estetik kazanıyor. Çeşitli viyadüklerle düz bir arazi de yol alan sürücüler yolun her iki yanında herhangi bir yapılaşmaya rastlamadan huzurlu bir seyir yapabiliyorlar. Otomobillerin ücret ödedikleri otoyol, Edirne’den Güneşli gişelere kadar otoyol, sonrasında kent içi trafiği olarak kullanılırken daha fazla geç kalmadan Avrupa otoyolunun bu kesimi by pass geçiş hattı gerektiriyor.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Değerli Ziyaretçimiz; Bu güzergahta daha önce seyahat ettiyseniz; detayları, yol üstü gidilecek yerleri yemek ve diğer ihtiyaçları karşılamak için bildiğiniz hesaplı ve kaliteli tesisleri yorum olarak yazarsanız bu güzergahı kullanacak diğer kişilere yardımcı olacaksınız. Şimdiden teşekkür ederiz.